Starszy Ekspert ds. Monitoringu Zgodności Starszy Ekspert ds. Monitoringu Zgodności …

Citi
in Warsaw, Mazowieckie, Poland
Permanent, Full time
Be the first to apply
Competitive
Citi
Competitive
Starszy Ekspert ds. Monitoringu Zgodności
  • Primary Location: Poland,Mazowieckie,Warsaw
  • Education: Bachelor's Degree
  • Job Function: Compliance and Control
  • Schedule: Full-time
  • Shift: Day Job
  • Employee Status: Regular
  • Travel Time: No
  • Job ID: 19025612

Description

Kluczowe zadania:

  • Zapewnienie zgodności funkcjonowania Banku z wewnętrznymi aktami normatywnymi Banku, regulacjami regulatorów oraz przepisami prawa z zakresu outsourcingu jak i współpracy z dostawcami;
  • Zarządzanie ryzykiem braku zgodności poprzez procesy zarządzania ryzkiem zgodności;
  • Wykorzystywanie technologii informatycznych w procesach Banku oraz bezpieczeństwa systemów informatycznych;
  • Zapewnienie doradztwa z zakresu wymogów regulacyjnych dotyczących FinTech i udział w projektach dotyczących rozwijania infrastruktury technologicznej  banku;
  • Koordynacja pracy Biura w obszarze współpracy z regulatorami w tym wykonywanie zadań związanych z kontrolą regulatorów, zaleceniami, istotnymi stanowiskami, BION oraz przepływem informacji pomiędzy Bankiem, a regulatorami;
  • W ramach funkcji kontroli, wspieranie jednostek organizacyjnych Banku poprzez funkcję opiniotwórczą.

Qualifications

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane na kierunku Prawo i Administracja;
  • Min. 5 lat doświadczenia w Compliance lub Ryzyku Operacyjnym;
  • Ugruntowane doświadczenie w opracowaniu, doskonaleniu i wdrażaniu regulacji wewnętrznych z zakresu kontroli zgodności;
  • Znajomość lokalnych i unijnych wymogów regulacyjnych dotyczących funkcjonowania instytucji finansowych i funkcji compliance w Bankach;
  • Znajomość nowoczesnych technologii stosowanych w bankowości i związanych z nimi wymogów regulacyjnych;
  • Doświadczenie w zarządzaniu zmianą;
  • Umiejętność pracy nad wdrożeniami i projektami łączącymi wiele tematów i dyscyplin (np. wdrożenia nowych rozwiązań informatycznych, projekty regulacyjne);
  • Umiejętności analizy raportów w tym z działań innych funkcji kontrolnych oraz problemów kontrolnych;
  • Umiejętność budowania efektywnych relacji biznesowych z kluczowymi interesariuszami;
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie;
  • Biegła obsługa MS Office (Excel, Power Point, Word)

Jako pracodawca oferujemy:

  • Pracę w dynamicznej i pełnej wyzwań instytucji finansowej;
  • Rozwój zawodowy i poszerzanie kompetencji poprzez zaangażowanie w kluczowe projekty biznesowe i proces decyzyjny z zakresu produktów;
  • Atrakcyjny pakiet socjalny (prywatna opieka zdrowotna, karta fitness, ubezpieczenie na życie, plan emerytalny.