Ekspert ds ochrony danych osobowych Ekspert ds ochrony danych osobowych …

Citi
in Warsaw, Mazowieckie, Poland
Permanent, Full time
Be the first to apply
Competitive
Citi
Competitive
Ekspert ds ochrony danych osobowych
Ekspert ds. ochrony Danych Osobowych raportuje bezpośrednio do Dyrektora ds. Ochrony Danych Osobowych.
Głównym celem stanowiska jest zapewnienie działania Banku zgodnie z przepisami ds. ochrony danych osobowych, zwłaszcza z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO) i w właściwymi przepisami na gruncie prawa lokalnego.
Kluczowe zadania:
  • Wyznaczanie odpowiednich standardów oraz praktyk, prowadzenie lub nadzór nad prowadzeniem dokumentacji z zakresu danych osobowych;
  • Opiniowanie procedur i nowych projektów biznesowych pod kątem ochrony danych osobowych, w tym wspieranie Banku we wdrażaniu zasad privacy by design oraz privacy by default;
  • Zapewnienie wykonywania przez jednostki biznesowe Oceny Skutków Przetwarzania (PIA);
  • Prowadzenie rejestru czynności przetwarzania;
  • Prowadzenie rejestru naruszeń;
  • Prowadzenie korespondencji z organem nadzorczym, w tym dokonywanie zawiadomień organu nadzoru o naruszeniu ochrony danych;
  • Opiniowanie umów zawieranych przez Banku pod kątem ochrony danych osobowych;
  • Wsparcie Dyrektora ds. Ochrony Danych Osobowych w pełnieniu funkcji punktu kontaktowego dla osób, których dane dotyczą (wykorzystując w tym celu inne istniejące w Banku jednostki zajmujące się obsługą zapytań osób);
  • Nadzór merytoryczny nad korespondencją kierowaną do klientów Banku w związku z realizacją ich praw, np. prawo do bycia zapomnianym;
  • Przygotowanie, utrzymywanie i przeprowadzanie szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych;
  • Merytoryczne wsparcie Banku oraz pracowników w podejmowaniu działań zmierzających do zapewnienia zgodnego z prawem przetwarzania danych
Kwalifikacje:
  • Wykształcenie wyższe (preferowani absolwenci studiów prawniczych);
  • Minimum 2 lata doświadczenia na stanowisku związanym z ochroną danych osobowych lub praktyki prawniczej w zakresie zagadnień ochrony danych osobowych;
  • Biegła znajomość języka angielskiego
  • Biegła znajomość języka polskiego
Oferujemy:
  • Ciekawe projekty i możliwości dalszego rozwoju w ramach grupy Citi;
  • Możliwość zdobycia doświadczenia poprzez pracę w jednej z wiodących międzynarodowych instytucji bankowych;
  • Pracę w dynamicznym środowisku pełnym wyzwań zawodowych;
  • Bogaty pakiet benefitów (m.in. opieka medyczna, karta fitness, ubezpieczenie na życie).
  • Umowę na czas określony od 01.01.2020 do 31.12.2020
Stanowisko Ekspert ds.ochrony Danych Osobowych znajduje się w Banku Handlowym S.A. w Warszawie https://www.citi.com/Careers/policies/pdf/BankHandlowyPolandPrivacyNotice.pdf

Grade :
Time Type :Full time
Citi is an equal opportunity and affirmative action employer.
Minority/Female/Veteran/Individuals with Disabilities/Sexual Orientation/Gender Identity.
Citigroup Inc. and its subsidiaries ("Citi") invite all qualified interested applicants to apply for career opportunities. If you are a person with a disability and need a reasonable accommodation to use our search tools and/or apply for a career opportunity CLICK HERE .
To view the "EEO is the Law" poster CLICK HERE . To view the EEO is the Law Supplement CLICK HERE .
To view the EEO Policy Statement CLICK HERE .
To view the Pay Transparency Posting CLICK HERE .
Loading...